3-31 жовтня в галереї «Парсуна» відбудеться виставка авторської ляльки українських художників-лялькарів та графіки Слави Снісаренко «Імпровізація. Джем»

Галерея «Парсуна» запрошує на виставку авторської ляльки українських художників-лялькарів та графіки Слави Снісаренко «Імпровізація. Джем».

3-10 жовтня в галереї «Парсуна» відбудеться виставка авторської ляльки українських художників-лялькарів та графіки Слави Снісаренко «Імпровізація. Джем»

3-10 жовтня в галереї «Парсуна» відбудеться виставка авторської ляльки українських художників-лялькарів та графіки Слави Снісаренко «Імпровізація. Джем»

Виставка діє з 03.10.15 по 31.10.15

● Графіка С. Снісаренко
● Художники по лялькам: Н. Крава, В. Мендель, В. Кукало, Н. Кацан, А. Ворошилова,
О. Пірожок, В. Бондюхова, І. Бистрицька, Н. Долганнікова, С. Рихальська, Л. Овчиннікова, Є. Дімітріу, О. Головленко, О. Король, Т. Іносова, О. Кузьменко
Надзвичайно вишукано галерея «Парсуна» починає новий виставковий рік проектом “Імпровізація. Джем“, який несподівано поєднав графіку С. Снісаренко та авторську ляльку українських художників.
Загадковий SlavaSnisa виглядає як Жанна Д’Арк, – весь такий грізний, у лицарському обладунку, а погляд несподівано ніжний, жіночий. Жарти-жартами, а у всьому українському мистецтві немає більш ніжного та вишуканого художника. Як він може, однією лінією, р-раз – і читаєш ошелешений: Офелія. Офелія, справді Офелія!
Те, що робить Сніса – суцільна музика. А як Слава поєднує оці декоративні візерунки на тканині та свій малюнок! Козацьке бароко славнозвісних парсун із Національного художнього звучить своїм багатоголосим хором.
Останнього часу пана Снісаренка заносить у концептуалізм: паперові кораблики, паперові літачки. І з янголами він на короткій нозі: то дивний хлопчик-янголятко на листі з’явиться, то великий, як для офорту навіть величезний, – янгол-охоронець.
Найбільш дивовижним у творчості Снісаренко є те, що до його робіт ми не звикаємо, а кожного разу відкриваємо в них щось нове, так само як і в ляльках, якими не перестають «гратися» українські лялькарі. Ви коли-небудь смакували мадейру – вино бурштинового кольору з карамельно-горіховими відтінками аромату? Цього чарівного напою “Зосталась остання бочка…” саме так називається робота Ірини Бистрицької. Із творчим азартом шукають себе А. Ворошилова та А. Пірожок у різних техніках авторської ляльки, комбінуючи прийоми вишивки, аплікації та колажу («Солодкі мрії», «Абрикоска»). Робота Н. Крави «Персик» не просто образ східної красуні, наближений до реалій, – це сама краса за формою, почуттям, настроєм. Повна протилежність «солодкій грації» – зухвалий самовпевненій «Кавун» В. Мендель вражає емоційністю та оригінальною пластикою. Вправністю і точністю образного рішення дивує робота В. Кукало «Початок» як символ родини. Святом кольору сприймається «Шипшина» Н. Кацан, де кожний фрагмент розрахований на уважне придивляння. «Аліпія» Н. Долганнікової впізнавана, але все ж таки інша – вона чутлива і чиста, як сама любов.
Як назвати всіх цих ляльок? Образами настрою? Алегорією почуттів? Саме Джем – Імпровізація влучна назва, де відчуття стає пластикою, яка в свою чергу перетворюється в звуки, рухи, розмиває грані реальності і фантазії.

За додатковою інформацією, коментарями учасників подій та фотоматеріалами звертайтесь:
тел. 044 425 24 15, 097 494 08 65, e-mail: nk@parsuna.ua
Слідкуйте за новинами галереї на сайті parsuna та на сторінці у facebook

Ваша Парсуна.
Подол, ул. Хорива, 43.
Тел.: (044) 425 24 15; (097) 494 08 65.
Галерея працює: вівторок. – субота. 11.00 – 17.00
понеділок., неділя. – вих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *