До 28 листопада в Музеї російського мистецтва відбудеться виставка «IN VINO VERITAS»

У Київському національному музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська 9) відкрилася виставка «IN VINO VERITAS», присвячена культурі пиття, історії вживання і зловживання спиртними напоями.

До 28 листопада в Музеї російського мистецтва пройде виставка «IN VINO VERITAS»

До 28 листопада в Музеї російського мистецтва пройде виставка «IN VINO VERITAS»

Вино як в язичництві, так і в християнстві, завжди було сакральним матерією. Стародавні люди вважали, що воно є божественний дар, яким небеса наділили людство. В античній Греції, Римі і на Сході почитали великого бога, який відкрив людям виноградну лозу – Діоніса (Бахуса, Вакха), який одночасно був уособленням родючості і хаосу, ірраціональної стихії. У творах мистецтва з’являються зображення самого божества або тих, хто входив до його свити: німф, фавнів, сатирів.

Напій з виноградної лози велику роль грав в християнській релігії. Зокрема, першим чудом Ісуса Христа було перетворення води на вино, використовувалося вона і в причасті Євхаристії. З часом вино перестає бути тільки сакральним напоєм. Воно входить у повсякденне норму, перетворюючись в звичку (іноді шкідливе).

У залах музею показують твори В. Васнецова, В. Маковського, В. Верещагіна, М. Сапунова, С. Соломко, С. Судейкіна та інших відомих майстрів, а також твори, які ніколи не покидали музейні запасники. Це портрети, натюрморти, жанрові сценки, ілюстрації. Крім живопису. В експозиції представлені твори графіки та декоративно-прикладного мистецтва XVIII-XX ст., А також роботи сучасних київських художників.

Організатори сподіваються, що експозиція розкриє деякі забуті сторінки історії, спонукати відвідувачів до роздумів на тему вина і його ролі в житті соціуму.

Виставка «IN VINO VERITAS» триває до 28 листопада.

За матеріалами: Вечірній Київ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *