З 6 листопада по 5 грудня в галереї «Парсуна» відбудеться персональна виставка ляльок та живопису Катерини Косьяненко

Амплітуда художніх уподобань у талановитого художника досить велика. Від авторського оригінального картинного фігуративу, епічного реалістичного пейзажного живопису, традиційного ортодоксального іконописання – до чаклунства над химерними пустотливими ляльками.

З 6 листопада по 5 грудня в галереї «Парсуна» пройде персональна виставка ляльок та живопису Катерини Косьяненко

З 6 листопада по 5 грудня в галереї «Парсуна» пройде персональна виставка ляльок та живопису Катерини Косьяненко

У Катерини Косьяненко, художниці, яка закінчила театрально-декораційне відділення НАОМА, є достатній досвід створення химерних інтер’єрних ляльок, лялькових персонажів для театральних макетів. Це були дійові особи в історичних костюмах в студентських сценографических проектах до п’єс Вільяма Шекспіра (“Отелло”, “Гамлет”), вантажні персонажі п’єси Антона Чехова (“Три сестри”), фольклорні – в гуцульських костюмах до твору Михайла Коцюбинського (“Тіні забутих предків “). Ще були ангели, лицарі, птиці, вигадані істоти …
Ляльки можуть бути скляними, кольоровими ляльками-льодяниками, схожими на маленькі вітражні фрагменти. Керамично-ганчірними-бісерними химерними істотами, в яких точно є якісь містичні властивості і яскрава особистість. Бажання зануритися в незвичайне і зайнятися чимось нестандартним з’являється час від часу у кожної людини, навіть у художника. Коли руки аж сверблять від бажання щось створити-зліпити-поворожити. І раптом, з нічого народжується дивна істота, химерно декорується, набирає впевненості, достовірності, індивідуальних виразних рис. Посміхається, майже починає говорити. Створіння вигадані, в чому, безсумнівно, містичні і кармічні. Про якісь з них щось відомо, хоча б усталене ім’я і життєва історія (міф). Інші прийшли з нізвідки, про них ніхто ніколи навіть не чув, і, вже точно, ніколи раніше не бачив. Міфи, вигадки, примари. Нам кажуть, що міфологічне – це таке інтерпретовано вигадане, але майже вічного життя, якийсь його зріз або сегмент. І складається таке лялькове чудо досить спонтанно для того, щоб не було в цьому житті нудно. Щоб було красиво, весело і казково.
Тому, в листопадовій експозиції галереї “Парсуна” мальовничі кисті багаторядовіх намист переплітаються з бісерними вишуканими ляльковими фактурами. Намальовані (як не дивно, достовірно до повної ілюзії аромату і солодкого присмаку) парафрази східних спецій і солодощів додають екзотичного присмаку до декору химерних яскравих ляльок. Прикрашена русалка, птахи з райського саду, східно-килимовий кентавр, гуцули-зайцелови, серія вітражних ляльок. Набір персонажів досить хаотичний, і ці, в основному жіночо-міфологічні істоти, коли захотіли з’явитися на світ божий в образі саме такої авторської ляльки. Будемо вважати експозицію антологією авторської ляльки (ляльки 2001-15 років народження) Катерини Косьяненко.
Тому, маємо можливість насолоджуватися яскравими сонячними кольорами живопису, неймовірними фактурами, оригінальними образами і ляльковими персонами!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *