C 12 лютого по 1 березня в галереї “Парсуна” відбудеться виставка мініатюри Олександри Король і живопису Ольги Соловйової “Лабіринт часу”

Галерея «Парсуна» запрошує на виставку мініатюри Олександри Король і живопису Ольги Соловйової “Лабіринт ЧАСУ”, яка пройде з 12 лютого по 1 березня 2016.

C 12 лютого по 1 березня в галереї "Парсуна" відбудеться виставка мініатюри Олександри Король і живопису Ольги Соловйової "Лабіринт часу"“Лабіринти часу” – поєднання романтичного настрою милих бабусь шафок лялькарки Олександри КОРОЛЬ і зворушливих мальовничих образів Ольги Соловйової. Твори цих авторів об’єднує ніжне, ностальгічне ставлення до теплих родинних спогадів, усталених сімейних цінностей, зворушливих людських відносин. Це співзвучні твори, зроблені в одній дуже доброброзічлівій тональності.
Олександра КОРОЛЬ – художник, майстер лялькової мініатюри. Киянка, психолог за освітою. Брала участь у виставках авторської ляльки та предметів мистецтва в Києві, Одесі, Львові, виставках мініатюри і лялькових будинків в Італії і Нідерландах. Створює ляльки з паперклею і румбокси – “лялькові будиночки” і “лялькові мініатюри” з найрізноманітніших матеріалів. За твердженням фахівців, в Україні ніхто більше цього не робить, хоча в Європі подібні лялькові будиночки досить популярні. У галереї “Парсуна” румбокси Олександри КОРОЛЬ експонуються вперше.

Інтер’єрні мініатюри Олександри Король оригінальні, вони привертають до себе увагу ретельністю виконання, тотожність зі справжнім «великими» інтер’єрах. У них точно, до ілюзорної подібності відтворено домашні, найчастіше вінтажні речі: шафки, до шафок і поличок додаються милі старі фото, інтер’єрні дрібниці – орнаментовані килимки, білі серветки, вишиті в техніці “рішельє”, плетені кофтинки, взуття. Відтворено куточки інтер’єру насичені яскравими жанровими моментами, сповнені спогадами, відчуттями теплого, душевного простору рідної домівки. Мініатюри майстра родинні театральними макетами, в яких не тільки подається просторове рішення, але і відбивається образ вистави її дух, стиль. Ще у автора дуже веселі, незвичайні об’ємні (3D!) “Міні натюрморти” в голландсьму стилі, де у фантастичній ілюзорності імітуються овочі та квіти.
Олександра Король демонструє оригінальні вінтажні лялькові мініатюри, в яких здаються незбагненними поєднання меленьких розмірів і повна ілюзія автентичності предметів!

Ольга СОЛОВЙОВА – живописець. Живе і працює в Києві. Член НСХУ, з 1991 року бере участь у всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Навчалася в Донецькому державному художньому училищі (1980-84), НАОМА (1989-96, майстерня монументального живопису професора Миколи Стороженка).
Здавалося б, при такій ґрунтовній і різнобічної професійну освіту, в творах Ольги Соловйов повинні відчуватися художні впливу і стилістичні нашарування. Однак художниця не вдається до прямих стилістичних наслідувань. Їй вдається досягати гармонійних компромісів між впевненою авторської неповторністю і ледь помітними цитуванням.
Картини Ольги Соловйової мають свій виразний творчий стиль, прості, душевні мотиви. У них присутні гранична ніжність і пронизлива беззахисність. Невизначеність простору, натяк на перспективу дозволяють об’єктам “зависати” в повітрі, що надає їм легкості і ірреальності. Художниця рідко зображує конкретний мотив. Переважає невизначеність місця, певна анонімність фігур, осіб, натяки, аналогії, спогади, метафоричність. Всі зображення підпорядковані ностальгічним настроям. Легкий, прозорий живопис зі стафажніми людськими фігурками, емоційними нашаруваннями, напівзмітіми обрисами предметів – візитна картка художниці. Іноді такий олійний живопис стає схожим на акварель з напівпрозорої вібруючою мальовничій поверхнею. Як правило, Ольга Соловйова працює в легкій холодної блакитній гамі без контрастів і зайвої багатокольоворості. Всі ці художні моменти роблять картини художниці дуже щирими і такими, що запам’ятовуються.

Твори Ольги Соловйової зберігаються Лінкольн центр (США), Президентському Палаці (Словаччина), Чернігівському музеї сучасного мистецтва “Пласт-Арт”, Музеї Спішської Капітула і в Замках Топольчанки і Мойміровці (всі – Словаччина).

Лідія Гурська, мистецтвознавець, член НСХУ

За додатковою інформацією, коментарями учасників подій і фотоматеріалами звертайтеся:

тел. 044425 24 15, 097 494 08 65, e-mail: nk@parsuna.ua

Слідкуйте за новинами галереї на сайті parsuna і на сторінці в facebook

Ваша Парсуна.

Поділ, вул. Хорива, 43.
Тел.: (044) 425 24 15; (097) 494 08 65.

Галерея працює: вівторок. – Суббота. 11.00 – 17.00
понеділок., неділя. – Вих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *